Skip to content Skip to footer

Najlepsze piece piekarnicze do piekarni

Każdy profesjonalny zakład piekarniczy, aby mógł normalnie funkcjonować musi być wyposażony w niezawodny piec piekarniczy z prawdziwego zdarzenia. W dzisiejszych czasach większość piekarni korzysta nie tylko z obrotowych pieców konwekcyjnych, ale również z pieców wsadowych, czyli tzw. pieców półkowych. Poszczególne modele różnią się między sobą przede wszystkim sposobem wypiekania.

Sposób wypiekania chleba ma znaczenie

W popularnych piecach obrotowych najważniejszą rolę odgrywa konwekcja. Mowa tutaj oczywiście o ukierunkowaniu obiegu ciepłego powietrza i pary. Największą zaletą pieców tego typu jest przede wszystkim to, że obracające się wypieki są równomiernie ogrzewane z każdej ze stron. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można uzyskać produkty o jednolitej i tak samo chrupiącej skórce.

Jeżeli chodzi o wsadowe piece piekarnicze, to w ich konkretnym przypadku atmosfera pieczenia zachowuje stałość. Ciepło emitowane jest głównie z powierzchni płyt i ścian komór wypiekowych. Wspomniana powyżej konwekcja odgrywa tutaj niewielką rolę. Bułki i chleb uzyskują mniejszą objętość. Wynika to oczywiście z tego, że nie są tak bardzo nadmuchiwane. Wypieki posiadają także twardszy spód i złotą skórkę, która jest doskonałym wabikiem na klientów.

O czym należy pamiętać?

Mechanizm działania poszczególnych systemów grzewczych ma duży wpływ na specyfikę użytkowania wybranych modeli pieców. Konwekcyjne piece piekarnicze charakteryzują się niewielkim buforem gorąca. W momencie wkładania i wykładania pieczywa ciepło uchodzi dość szybko, dlatego też temperatura drastycznie spada.

Piece wsadowe zaprojektowane zostały w taki sposób, aby utrzymać na długo temperaturę, dzięki czemu studzą się one wolniej. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się piece wsadowe z automatycznym systemem załadowczym.

Jaki piec wybrać?

Wsadowe piece piekarnicze są idealnym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które chcą piec chleb żytni. W piecu tym należy także piec wszystkie wypieki z mocnym spodem.

Piece obrotowe zaspokoją oczekiwania tych osób, które w pierwszej kolejności chcą piec chleb foremkowy. Piece obrotowe przypadną do gustu również tym osobom, które preferują delikatne bułki, które wyróżniają się chrupiącą skórką. Jak wspomniano powyżej, bułki z obrotowych pieców są nieco większe.

Piece piekarnicze dostępne są w ofercie Gastroprodukt.pl