Skip to content Skip to footer

O czym pamiętać, wysyłając paczkę za granicę?

Wysyłając paczkę na Zieloną Wyspę, najlepszym rozwiązaniem wydaje się kurier Polska Irlandia. Z kolei kurier Irlandia Polska pomoże nam przesłać paczkę w drugą stronę. Jednak by paczka doszła na miejsce bezpieczna, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Warto też o szczegóły dowiedzieć się zamawiając usługę kurierską. Wiele firm wymaga konkretnego rodzaju pakowania przesyłek. Jeśli nie będziemy o tym pamiętać, kurier może odmówić odbioru.

Kurier Irlandia Polska – jak zabezpieczyć zwykłą przesyłkę?

Skorzystanie z usługi kuriera Irlandia Polska (kurier polska irlandia działa oczywiście tak samo), pozwala zawsze bezpiecznie dostarczyć paczkę na miejsce i możemy mieć pewność, że pojawi się ona we właściwym czasie pod wskazanym adresem. Jednak trzeba pamiętać, o tym, że przewóz paczek na duże odległości, zwłaszcza kiedy tych paczek jest dużo, zawsze stanowi pewne ryzyko dla ich zawartości. Małe firmy kurierskie zazwyczaj podchodzą do przesyłek o wiele lepiej niż duże, międzynarodowe przedsiębiorstwa, ale i tak paczka musi być odpowiednio zabezpieczona. Zawartość paczki nie powinna nigdy móc przemieszczać się luzem w opakowaniu – to prosta droga do jej uszkodzenia w transporcie. Całe miejsce w kartonie musi być wypełnione – świetnie nadają się do tego kawałki materiału, styropian, gąbka, czy choćby stare gazety. Dodatkowo zawartość paczki dobrze jest zabezpieczyć warstwą folii bąbelkowej. Całość powinna znaleźć się w mocnym kartonie zaklejonym taśmą.

Jak zabezpieczyć wrażliwą przesyłkę, wysyłając ją kurierem Polska Irlandia?

Dodatkowych starań trzeba dołożyć, jeżeli decydujemy się na przesłanie przedmiotów bardziej wrażliwych na zniszczenie, jak szkło, czy sprzęt elektroniczny. Należy kierować się tu prostą zasadą – im więcej wypełnienia, tym lepiej. Zdecydowanie korzystniej jest zapłacić nieco więcej za trochę większą paczkę, w której większość miejsca wypełniona będzie przez styropian i folię, niż ryzykować uszkodzeniem cennej przesyłki. Trzeba pamiętać również o zasadach dotyczących przewozu materiałów, które mogą zostać uznane za niebezpieczne. Przede wszystkim należy zawsze w pierwszej kolejności poinformować przewoźnika o chęci przesłania takiej paczki – wtedy dostaniemy dokładne instrukcje, w jaki sposób ma być ona spakowana, by zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa.