Skip to content Skip to footer

Opłacalność skupu ze złomem

Odzysk materiałów, które można wtórnie wykorzystać, jest to coraz szersza gałąź działalności. W Polsce jak na razie rynek ten się rozkręca, ale przykład krajów rozwiniętych daje nam jasny sygnał, że jest w tym pieniądz i warto jest zastanowić się, nad otworzeniem biznesu ukierunkowanego właśnie na taką działalność. W Niemczech dla przykładu sam rynek metali z recyklingu jest wart kilkanaście miliardów euro i wartość ta stale rośnie.

Skup złomu – czy warto jest założyć

W kraju mamy wiele miast, które wyróżniają się pod kątem tego, że występuje w nich więcej miejsc, gdzie można oddać złom dąbrowa górnicza należy do takich miast. Co wiąże miasta i złom Dąbrowa Górnicza pokazuje dobitnie, że punkty ze złomem powstają liczniej tam, gdzie prężnie działa przemysł. Co prawda nie oznacza to, że jeśli zaczniemy handlować złomem to od razu zaczną zgłaszać się do nas duże fabryki (fabryki takie mają podpisane umowy bezpośrednio z hutą lub dużym pośrednikiem), ale wokół każdej małej fabryki działa mrowie mniejszych firm, i dla nich możemy świadczyć usługi odbioru złomu.

Jakie mamy rodzaje skupu złomu?

Rodzaje skupów złomu ogólnie rzecz biorąc możemy podzielić na dwa główne rodzaje – skupy, które nastawione są na stal oraz te, które skupują metale kolorowe Katowice mają na swoim terenie obydwa rodzaje. Dzieje się tak dlatego, że skupy złomu stalowego wiążą się głównie z przemysłem ciężkim, a skup ze starymi samochodami oraz elektrozłomem ukierunkowany jest na metale kolorowe Katowice mają dobre warunki, zarówno do odbioru złomu od przemysłu, jak i jako centrum wielkiej aglomeracji, jest doskonałą kopalnią surowców ze starych aut.

Jak cenne są stare auta?

Stare auta same w sobie niby nie przedstawiają dużej wartości. Gdybyśmy jednak mogli samodzielnie zezłomować auto, okazałoby się, że taki niby wrak, może mieć całkiem sporą wartość. Pierwszym rezerwuarem są części zamienne, jakie możemy z takiego samochodu pozyskać. Drugim metale, jakie możemy sprzedać w skupie złomu. Najcenniejsze z samochodu metale kolorowe oraz szlachetne, jakie możemy odzyskać to miedź (układ elektryczny i alternator), platyna (katalizator), aluminium (elementy nadwozia), cyna i cynk (łożyska i elementy cierne). Cena wszystkich tych metali potrafi być naprawdę wysoka, zwłaszcza platyny, która jest droższa niż złoto.