Skip to content Skip to footer

Pielęgnacja twarzy z kosmetykami koreańskimi. Jak zacząć?

Kosmetyki z Korei to jeden z największych hitów ostatnich lat. Gdy także chcesz przetestować je na własnej skórze, sprawdź podstawowe zasady pielęgnacji i polecane produkty.

10 kroków koreańskiej pielęgnacji twarzy

Sekretem urody Koreanek jest wielostopniowa pielęgnacja cery z wykorzystaniem odpowiednio dobranych kosmetyków. Są one nakładane od najlżejszego do najcięższego.

1. Oczyszczenie skóry olejkiem myjącym – każdego dnia.
2. Umycie skóry kosmetykiem wodnym – każdego dnia.
3. Peeling skóry – 1-3 razy na tydzień.
4. Stonizowanie skóry – każdego dnia.
5. Zastosowanie esencji nawilżającej – każdego dnia.
6. Nałożenie serum – każdego dnia lub co kilka dni.
7. Maseczka w płachcie – 1-3 razy na tydzień.
8. Krem w okolice oczu – każdego dnia.
9. Krem nawilżający – każdego dnia.
10. Krem przeciwsłoneczny – codziennie rano.

Producenci oferujący kosmetyki koreańskie prezentują pakiety produktów lub swój zestaw można skomponować samodzielnie.

Jakie kosmetyki koreańskie warto kupić?

Wśród kosmetyków z Korei znajduje się szeroka gama produktów – dedykowane są do różnych typów cery, między innymi tej tłustej, mieszanej czy suchej. Warto więc zapoznać się z różnymi programami pielęgnacyjnymi przygotowanymi przez producentów.

Oczywiście, koreańskie kosmetyki nie muszą być stosowane w całej serii. Wśród tych, które warto przetestować w pierwszej kolejności, znajdują się olejki myjące do twarzy, a także maseczki – w płachcie oraz maseczki na noc. Również wiele pozytywnych opinii mają kosmetyki jak esencje i serum, które nakłada się pod krem. Do codziennej pielęgnacji warto też włączyć kremy przeciwsłoneczne z filtrem UV, które spowalniają procesy starzeniowe skóry.

Gdzie kupować kosmetyki z Korei?

Dzisiaj koreańskie kosmetyki można kupić również w Polsce. Najszerszy asortyment czeka w sklepach internetowych, ale obecnie można dostać je w popularnych drogeriach.

Ceny kosmetyków koreańskich plasują się na przystępnym poziomie, chociaż dostępne są również marki, których produkty są dość drogie. Przykładowo, serum to koszt około 80-100 złotych, maseczka na noc kosztuje około 40-60 złotych, natomiast maseczka w płachcie około 10 złotych. Warto także polować na promocje – wtedy produkty znanych marek można kupić nawet o połowę taniej.

Koreańskie kosmetyki dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.