Skip to content Skip to footer

Prawidłowe niszczenie dokumentów księgowych w stolicy Górnego Śląska

Każdy, kto prowadzi firmę, wie z jak wielką ilością wywarzanych dokumentów to się wiąże. Każda z operacji finansowych dokonywanych przez tego typu podmiot powoduje zadrukowanie co najmniej kilku kartek papieru, a następnie konieczność ich okresowego przechowywania. Wymóg taki wynika wprost z przepisów skarbowych, które nakładają obowiązek przechowywania dokumentów księgowych przez wieloletni okres.

Kontrola potrzebuje dokumentów

Wymóg przechowywania dokumentów księgowych został wymuszony przez wprowadzone przepisy skarbowe, Ich celem jest zapewnienie dostępności do dokumentów potwierdzających przeprowadzone transakcje i sposób ich zaksięgowania dla instytucji kontrolujących księgowość firmy. Co szczególnie istotne przepisy dopuszczają możliwość dokonywania kontroli operacji sięgających nawet do dziesięciu lat wstecz. Nie powinno więc nikogo dziwić, że firmy są zobowiązane do przechowywania znacznej ilości archiwalnych dokumentów.

Taka sytuacja stwarza także inny problem – po upływie wymaganego okresu przechowywania niezbędne jest poprawne zniszczenie takich dokumentów, które zazwyczaj stanowią handlową tajemnicę przedsiębiorstwa, jak również jego kontrahentów. Jak poważny jest to problem może świadczyć historia wielu firm, jakie trafiły do sądu w związku z nieodpowiedzialnym postępowaniem z archiwalnymi dokumentami, przejawiającym się wyrzuceniem ich wprost do śmietnika, co doprowadza najczęściej do ich swobodnego poniewierania się na wysypisku.

Profesjonalne niszczenie dokumentów w Katowicach

Z tego też powodu na rynku funkcjonują rozliczne podmioty, które w zakresie swoje działalności mają wykonywanie profesjonalnego wyraźnie wskazane mają niszczenie dokumentów księgowych w Katowicach. Firma takich na tutejszym rynku funkcjonuje stosunkowo wiele, co też w dość dobitny sposób świadczy o wadze tego problemu.

Warto zatem sięgnąć po profesjonalną usługę, jaką jest niszczenie dokumentów księgowych w Katowicach, aby mieć pewność, że zbędne już dokumenty nie trafią w niepowołane ręce, które mogłyby z nich poczynić szkodliwy dla danej firmy użytek.

Katowice wyjątkiem w zakresie niszczenia dokumentów

O szczególnej pozycji Katowic na rynku niszczenia dokumentów najlepiej świadczy długa lista podmiotów, jakie w zakresie swojej działalności mają tego typu usługę. Warto sięgnąć po to rozwiązanie, aby dać sobie bezpieczny sposób pozbywania się zbędnej dokumentacji.

Tym bardziej, że niszczenie dokumentów księgowych w Katowicach nie jest usługą szczególnie drogą. Tym bardziej, że poniesienie tego kosztu daje swoistą gwarancję bezpieczeństwa przekazanej do zniszczenia dokumentacji.