Skip to content Skip to footer

Przesyłki do USA

Przesłanie towaru wymaga rozeznania w procesach logistycznych i skorzystania z najlepszej oferty. To, co zachęca nas, aby wybrać konkretną firmę, to koszty, które poniesiemy za nadanie przesyłki, szybkość kuriera, a także dodatkowe opcje, jak możliwość śledzenia, w którym miejscu znajduje się nasza przesyłka. Wiele zależy też od tego, dokąd zamierzamy dostarczyć paczkę. Inaczej wygląda ta kwestia, jeśli chodzi o kraje Unii Europejskiej, a inaczej o państwa spoza tego obszaru. Zwłaszcza przesyłka do USA lub do Chin wymaga zrealizowania dodatkowych formalności, np. szczegółowych dokumentów celnych.

Najlepsze przesyłki do USA – koszty i czas

Warto więc skorzystać z takiego usługodawcy, który zapewni nas, że przesyłki do USA zostaną dostarczone bez umowy i dodatkowych formalności. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu na samym procesie. Na wielu stronach internetowych wystarczy wypełnić prosty formularz i to bez rejestracji, a następnie należy dokonać wpłaty poprzez kilka kliknięć – wybór banku i wpisanie właściwej kwoty. Kurier powinien zjawić się tego samego lub następnego dnia. Paczka do usa musi zawierać też dokumenty celne, gdyż bez tego napotkamy na kolejne trudności, podczas próby dostarczania towaru lub poniesiemy dodatkowe koszty.

Paradoksalnie usługi międzynarodowe zazwyczaj są realizowane szybciej niż krajowe. Często czas oczekiwania na przesyłkę do USA nie jest dłuższy niż pięć dni roboczych.

Atrakcyjne ceny paczek do USA i dodatkowe atrakcje

Warto dokładnie prześledzić oferty, aby przesyłka do USA nam się opłaciła. Profesjonalni usługodawcy korzystają z ekspresu lotniczego, czym zaoszczędzają sporo czasu. Jest to korzystne także dla klientów – zarówno tych, którzy cenią sobie wygodę i nie lubią wychodzić z domu, jak i tych, którzy potrzebują szybko dostarczyć ważny towar poza granicę kraju.

Sporą zaletą jest obecnie fakt, że można śledzić proces dostawy. Gdy paczka opuści teren kraju, otrzymujemy informację, w którym miejscu się znajduje po odwiedzeniu właściwej strony. Dostaniemy też wiadomość na temat urzędu celnego, jeśli w tym momencie będzie tam paczka.

Na stronie usługodawcy będziemy w stanie ocenić, czy paczka do USA spełnia swoje parametry. Możemy zweryfikować potencjalne koszty, które poniesiemy ze względu na jej wymiary oraz wagę wraz z dokumentami.