Skip to content Skip to footer

Sandomierski nocleg

Sandomierz jest miastem o wyjątkowo bogatej historii. Nic więc dziwnego, że jest w nim wiele pięknych zabytków sakralnych i architektonicznych. Dodatkowo w czasie Drugiej Wojny Światowej nie ucierpiał zbytnio w porównaniu do innych miast tego typu. Warto przeszukać wygodne pokoje w Sandomierzu i spędzić w nim weekend lub nawet udać się na dłuższy urlop.

Co przyciąga do Sandomierza?

Przez wiele lat Sandomierz był miastem turystycznie zapomnianym. Drogę do zaistnienia w świadomości turystów otworzyła emisja serialu Ojciec Mateusz. Akcja rozgrywa się właśnie w Sandomierzu. Serial pokazał niebywałą atmosferę miasta oraz jego liczne zabytki. Do miasta zjeżdżali się fani Ojca Mateusza do tego stopnia, że wygodne pokoje w Sandomierzu były zarezerwowane wiele tygodni do przodu. Doprowadziło to do rozrostu segmentu w branży hotelarskiej. Także wielu prywatnych właścicieli nieruchomości zaczęło wynajmować pokój dla turystów. Aktualnie nie ma już takiego turystycznego boomu na to miasto, jednak nadal jest w nim mnóstwo turystów i ta sama niesamowita atmosfera.

Liczne zabytki architektury w Sandomierzu

Sandomierz może poszczycić się pięknie skomponowanym kompleksem parkowo-urbanistycznym w skład którego wchodzą Stary Rynek wraz z otaczającymi go budowlami i parkami. W samym centrum miasta znajduje się Ratusz. Ta osiemnastowieczna budowla jest sercem miasta. Będąc w kompleksie Starego Rynku koniecznie trzeba przejść Podziemną Trasę Turystyczną. Jest to ciąg korytarzy podziemnych łączących dawne składy sklepowe oraz piwnice kamienic w Rynku. Po wyjściu warto obejrzeć też same kamienice, które zachowały dawny kształt i zostały pięknie odrestaurowane. Poza rynkowymi atrakcjami warto obejrzeć zabytki architektury sakralnej, które pokazane zostały w serialu.

Przede wszystkim Bazylikę Katedralną, która zachwyca gotycką architekturą i wnętrzem które jest kompozycją wielu stylów w sztuce. Decydując się na wygodne pokoje w Sandomierzu warto zatem wybrać te w pobliżu Rynku tak aby z łatwością zwiedzić wszystkie zakątki miasta. Bardziej na peryferiach znajduje się Brama Opacka zwana Uchem Igielnym przez swój nietypowy kształt. Będąc w Sandomierzu warto obejrzeć też Zamek oraz dawną Synagogę w której aktualnie znajduje się Archiwum Państwowe. Sandomierz to piękne i warte zobaczenia miasto.