Skip to content Skip to footer

Silna roślina to silna psychika

Według obiegowych opinii zielarzy kudzu root jest sposobem na walkę z wieloma różnymi dolegliwościami. Świetnie sprawdza się jako remedium na wszelakie uzależnienia. Stosowany w odpowiednich dawkach i dosyć często może leczyć alkoholizm i uzależnienie od tytoniu.

Trudny do zniszczenia i niezwykle odporny

Korzeń kudzu został sprowadzony w inne rejony świata z terenów Azji. Mieszkańcy Ameryki Północnej zachęceni ogromną odpornością rośliny postanowili wykorzystać ją do wzmacniania brzegów rzek. Szybko jednak ekspansywny gatunek zaczął wymykać się spod kontroli. Rzeczywistość przeszła ich najśmielsze oczekiwania. Korzeń kudzu, mimo masowego tępienia, intensywnie się rozmnażał i porastał nowe tereny – mimo wszelkich przeciwności. Fenomen rośliny stał się przedmiotem badań naukowców i dywagacji zielarzy na całym kontynencie. Roślina posiada w sobie coś magicznego, co sprawia, że jest tak silna i odporna na tępienie. Jedna z odpowiedzi była niezwykle zaskakująca – badacze z Harvardu odkryli w roślinie składnik, który ogranicza pociąg do alkoholu i innych substancji uzależniających. Być może właśnie ta substancja sprawia, że roślina jest tak silna.

Tradycyjne zastosowanie korzenia. Czy kudzu cena jest bardzo wysoka?

Korzeń kudzu stosowany był od tysięcy lat. Używano go jeszcze wtedy, gdy nie zdawano sobie sprawy z jego niesamowitych właściwości. Wykorzystywany był przede wszystkim jako aromatyczna przyprawa, szczególnie chętnie dodawana do zup. Korzeń kudzu jest dosyć mączny, dlatego świetnie nadawał się jako substytut mąki i tak był początkowo wykorzystywany – jako zagęszczacz do dań płynnych. Z biegiem czasu kudzu root stał się także składnikiem wielu mikstur leczniczych, które miały wzmacniać organizm i niwelować choroby.

Korzeń kudzu bogaty jest nie tylko w substancje wzmagające uczucie szczęścia i przyjemności, ale także posiada znaczną ilość mikro i makroelementów. Odpowiadając na pytanie postawione w nagłówku – kudzu cena nigdy nie była zbyt wysoka, ze względu na dużą powszechność rośliny i wielki sentyment osób do potęgi korzenia. Dziś również nie zapłacimy majątku za zakup suplementów z zawartością tego korzenia. Producenci wychodzą do nas z kudzu root pod różnymi postaciami – w formie zmielonej, w niewielkich kapsułkach i tabletkach. Dla wybrednych znajdą się także substancje płynne – mikstury z zawartością kudzu root.