Skip to content Skip to footer

Skrzynie dla wszystkich branż

Skrzynie czy kontenery plastikowe to dziś podstawa logistyki. Bez nich produkcja, handel detaliczny czy rolnictwo miałyby spory problem zarówno z efektywnością, jak i transportem swoich dóbr. Powszechnie spotykanym modelem skrzyń i kontenerów są te z logiem firmy Schoeller Allibert. Dlaczego tak jest i co kryje się za sukcesem firmy o tak niepozornej nazwie?

Globalny producent skrzyń transportowych – historia

W drugiej połowie XX wieku producentów pojemników było w Europie tysiące, a więc i tysiące różnych modeli skrzyń wychodziło spod ich taśm produkcyjnych. Było to nieefektywne, gdyż różne rodzaje skrzyń ciężko było razem transportować i nie dało się łączyć ich w palety. W latach 60. w Niemczech poszczególne drobne koncerny zaczęły łączyć się tworząc duży koncern – Schoeller Allibert. Dziś jest to licząca się na ryku firma i jeden z największych producentów skrzynek plastikowych w Europie.

W ofercie firmy odnajdziemy kontenery i skrzynki z nowoczesnych tworzyw sztucznych takich jak PP czy RTP. W ofercie Schoeller Allibert da się odnaleźć również skrzyniopalety składane FLC, niewielkich rozmiarów pojemniki składane FSC, dużych i małych gabarytów skrzynki na napoje, sztaplowalne pojemniki oraz spełniające najwyższe międzynarodowe standardy składane pojemniki do przewozu cieczy. Firma na indywidualne potrzeby klienta produkuje także wózki i palety plastikowe, jak również części zamienne do większych kontenerów – kółka, płozy, pokrywy wierzchnie.

Producent skrzyń transportowych – Schoeller Allibert

W zakładach Schoeller Allibert istnieje dział skrzynki plastikowe produkcja gdzie produkuje się na przykład skrzynie przeznaczone dla rolnictwa. Jednym ze znanych modeli jest skrzynia agrilog. Wymiary tej rolniczej skrzyni to 120 cm długości, 100 cm szerokości oraz 58 cm wysokości. Skrzynię wykonano z mocnego i wytrzymałego na różne warunki atmosferyczne tworzywa sztucznego HDPE zapewniającego stabilność nawet przy maksymalnym załadowaniu.

Maksymalna ładowność statyczna tego produktu to blisko 4500 kilogramów zaś ładowność dynamiczna to ponad 1000 kilogramów (parametry niespotykane u innych producentów). Agrilog to mocna rolnicza skrzynia, która może być z powodzeniem używana do zbioru i transportu płodów rolnych oraz ich wystawiania w sklepach i bazarach. Schoeller Allibert jako producent skrzynek plastikowych zadbał o szczegóły handlowe przewidując u góry skrzyni specjalną wsuwkę gdzie umieścić można etykietę produktu.