Skip to content Skip to footer

Skrzyniopaleta – wygodna i higieniczna

Skrzyniopalety to nic innego, jak uniwersalne pojemniki służące magazynowaniu oraz transportowaniu różnego rodzaju produktów, nawet tych najbardziej wymagających oraz problematycznych. Są one powszechnie spotykane w magazynach, halach produkcyjnych oraz wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba składowania towaru.

Wytrzymałe i higieniczne tworzywo

Skrzyniopaleta może być wykonana z drewna, ale od pewnego czasu to skrzyniopalety wykonane z tworzywa sztucznego są dużo bardziej rozsądnym wyborem. Mają one szereg zalet, co doceniają inwestorzy, firmy logistyczne, a nawet rolnicy.

Przede wszystkim tworzywo jest niezwykle wytrzymałe na różnorodne czynniki zewnętrze, w tym duże wahania temperatur, promieniowanie słoneczne, a także uszkodzenia mechaniczne. Jest również znacznie lżejsze od pojemników wykonanych z drewna, co znacznie ułatwia ich obsługę.

Tworzywo jest również w pełni higieniczne i obojętne dla produktów spożywczych, co szczególnie doceniają producenci żywności czy rolnicy. Bardzo łatwo utrzymuje się je również w czystości. Pojemniki mogą mieć lite lub ażurowe ścianki. W tym drugim przypadku produkty spożywcze mają zapewnioną odpowiednią wentylację.

Zalety logistyczne

Każda skrzyniopaleta posiada również cechy, które czynią z niej pojemnik kompatybilny z innymi tego typu produktami służącymi do magazynowania i transportu. Ze względu na wysoką wytrzymałość bez problemu można układać je w stosy, a niektóre z nich również składać do mniejszego rozmiaru. Dzięki temu unika się, tzw. pustych transportów.

Produkowane są w bardzo różnych rozmiarach, a dzięki temu każdy klient ma możliwość dobrania produktu, który będzie idealnie wpasowywał się w potrzeby jego firmy. Dąży się także przede wszystkim do tego, aby posiadały one wymiary znormalizowane i były kompatybilne z innymi pojemnikami oraz maszynami je obsługującymi w czasie procesów logistycznych.

W zależności od rodzaju i typu skrzyniopalety mogą służyć bardzo wielu branżom przez wiele lat, ponieważ nie wymagają szczególnych przeglądów i konserwacji jak pojemniki wykonane z drewna. Wszystkie te cechy przekładają się na realne korzyści i oszczędności dla inwestorów.