Skip to content Skip to footer

Skrzynki i palety z drewna

Wykonane z drewna skrzyniopalety i skrzynki na jabłka lub inne owoce to wręcz standard w różnych magazynach. Wygoda użytkowania tych rozwiązań być może wynika z przyzwyczajenia, ale z całą pewnością nie jest przypadkowa. Skrzynki drewniane mają mnóstwo zalet i nic nie wskazuje na to, że zostaną wyparte przez inny rodzaj wyposażenia.

Wybór skrzynek i skrzyniopalet z drewna

Długotrwałe użytkowanie np. drewnianych skrzynek na jabłka może przyczynić się do zauważenia istotnego faktu – ten materiał zużywa się w niewielkim stopniu (z wyjątkiem trudnych warunków w miejscu magazynowania) i pozostaje tak samo funkcjonalny mimo upływu lat. Skrzynie na jabłka zazwyczaj nie są przechowywane w sterylności, owoce – nawet czyste i świeże – mogą pozostawiać po sobie pewne ślady. Drewno dzięki temu, że zapewnia dość dużą przewiewność, nie ulega wpływowi niewielkiej wilgoci z owoców i nie niszczy się. Skrzynki na jabłka wystarczy delikatnie oczyścić, by nie było na nich żadnych śladów przechowywania owoców.

Drewno a inne materiały

Skrzyniopalety na jabłka lub inne owoce mogą, ale nie muszą, być wykonane z drewna. Inne praktyczne materiały to np. metal lub tworzywo sztuczne. Wyboru należy dokonać z uwzględnieniem tego, do czego będzie się używać skrzynek i skrzyniopalet. Przechowywanie i transport owoców wymusza używanie rozwiązań zapewniających przewiewność i łatwe czyszczenie – drewno jak najbardziej spełnia te warunki. Skrzynie na jabłka z drewna mają niekiedy dość spore otwory. Nie wyleci przez nie owoc, ale do wnętrza skrzynki dostaje się powietrze i jabłka nie psują się.

Łatwość transportu i magazynowania

Zarówno podczas magazynowania, jak i transportu, bardzo ważna jest wygoda i łatwość manipulowania pojemnikami, skrzynkami i pozostałym wyposażeniem. Drewniane skrzyniopalety na jabłka są lekkie, lżejsze niż np. metalowe. Oferują jednocześnie taką samą, jeśli nie wyższą, funkcjonalność dla obsługi magazynu. Gdy nie są potrzebne, z dużą łatwością można je złożyć i przechowywać na uboczu. Większość dostępnych w sprzedaży skrzynek ma ujednolicone wymiary, dlatego też można je bez problemu zmieścić np. na paletę lub do ciężarówki. Lekkość typowa dla drewna czyni je rozwiązaniem uznawanym za korzystne w magazynach dowolnego rodzaju.