Skip to content Skip to footer

System WordPress – proste pozycjonowanie

Każdemu posiadaczowi strony internetowej zależy, by była ona jak najlepiej widoczna w wyszukiwarkach. Niestety, bogata treść i przyjemny wygląd to za mało, by to osiągnąć. Pozycjonowanie strony WordPress nie musi jednak być trudnym zadaniem. Ten system zarządzania treścią stawia na intuicyjne rozwiązania i jest przyjazny nawet dla osób nieobeznanych z tematem.

Pozycjonowanie WordPress

Na pozycjonowanie ma wpływ wiele czynników. Jednym ze sposobów na optymalizację witryny jest odpowiednie użycie nagłówków H1, H2 i H3. Są to bardzo istotne znaczniki na stronie, dlatego powinny zawierać słowa kluczowe. WordPress pozwala nam bez trudu edytować nagłówki i decydować o ich wyglądzie oraz treści.

WordPress pozycjonowanie przy pomocy linków śródtekstowych

W treści witryny internetowej warto często implementować linki śródtekstowe. Mogą one prowadzić do innych wpisów lub kategorii w obrębie danej strony, ale mogą też kierować do zaprzyjaźnionych witryn lub mediów społecznościowych. W tym celu możemy skorzystać z wtyczki Wpa Seo Autolinker, której działanie polega na automatycznym linkowaniu wskazanych fraz.

Optymalizacja wczytywania i działania strony

Pozycjonowanie strony WordPress nie będzie miało sensu jeśli będzie ona wolno się wczytywać lub zacinać. Aby zoptymalizować czas ładowania strony możemy skorzystać z różnych wtyczek oferowanych przez WordPress. Jedna z nich to W3 Total Cache, odpowiada ona za zarządzanie pamięcią podręczną. Poza tym wtyczki Gonzales Plugin i Autoptimize pozwalają na optymalizację kodu HTML, CSS i JavaSript. Inną przydatną wtyczką jest Smush Image Compression And Optimisation, która optymalizuję grafikę na stronie.

Pozycjonowanie WordPress, a urządzenia mobilne

AMP czyli w rozwinięciu Accelerated Mobile Pages, to projekt mający na celu optymalizację stron internetowych dla potrzeb urządzeń mobilnych, które korzystają z ograniczonej przepustowości i mają limity transferu. Stronę WordPress można łatwo dostosować do AMP korzystając z wtyczki AMP FOR WORDPRESS.

Nie tylko w przypadku wordpress pozycjonowanie jest uzależnione od dostosowania do urządzeń mobilnych. W związku z wprowadzeniem przez Google zasady mobile-first index, dostępność strony dla urządzeń mobilnych jest kluczowa.

Najpopularniejsze darmowe szablony do WordPress są zgodne ze standardem RWD, czyli dostosowują zawartość witryny do rozdzielczości i rodzaju urządzenia użytkownika. Możemy również skorzystać z kreatorów pozwalających dokładnie zaplanować, jak strona będzie wyglądała na urządzeniu mobilnym.