Skip to content Skip to footer

Szczyrk – noclegi i turystyczne atrakcje

Turystyka w Polsce z roku na rok osiąga coraz lepsze wyniki. Polskie miejscowości nad morzem i w górach przyciągają turystów z całego świata, ale równie często wybierane są również przez rodaków. Niższe ceny niż za granicą, szybszy dojazd, a także rosnąca baza noclegowa sprawiają, że małe miejscowości mogą konkurować z zagranicznymi ośrodkami. Apartamenty Szczyrk to oferta dla par, całych rodzin, a także dla szukających odpoczynku w pojedynkę.

Szczyrk – pomysł na wakacje

Jednym z miejsc, które jest dopiero odkrywane to Beskid Śląski. Całe Beskidy Zachodnie to urokliwe trasy turystyczne i piękne rezerwaty przyrody. Szczyrk to mała miejscowość, która zapewnia komfort, ale również znana jest z doskonałego zaplecza dla narciarzy i pozostałych sympatyków zimowych atrakcji na stokach takich jak choćby snowboard. Ośrodki narciarskie oferują trasy o różnych stopniach trudności, a nawet specjalnie wytyczone szlaki dla dzieci, które przystosowane są do bezpiecznej nauki jazdy na nartach. Noclegi szczyrk są zlokalizowane blisko atrakcji, a wiele z nich posiada specjalne atrakcje dla gości – od tanich kwater po luksusowe hotele oferujące szeroki wachlarz udogodnień.

Szczyrk noclegi – które miejsca warto wziąć pod uwagę?

Przy planowaniu urlopu warto wziąć pod uwagę czas w którym będzie się on odbywał. Odwiedzając Beskid Śląski zimą warto wybrać hotele oferujące atrakcje zimowe takie jak choćby ognisko czy kulig. To pozwoli na poczucie górskiego klimatu i odpoczynek od ruchu w dużych miastach. Wiele osób wybiera wtedy noclegi Szczyrk ze strefą SPA i Wellness. Siłownia, basen, ale i szeroka gama zabiegów na ciało to idealny odpoczynek po dniu spędzonym na jeździe na nartach, ale także dobre wytchnienie podczas krótkiego wypadu w okolice. Niektóre z zabiegów mogą być wykonywane równocześnie dla par, co warto rozważyć podczas romantycznych wyjazdów we dwoje z okazji rocznicy. Nie brakuje również miejsc Szczyrk noclegi dla rodzin z dziećmi, te hotele wyposażone są w specjalne strefy dla dzieci, posiadają animacje, wypożyczalnię rowerów dla całej rodziny czy bezpieczne place zabaw.

Szczyrk i okolice Beskidu Śląskiego z roku na rok stają się bardziej popularne, ale wciąż zapewniają odpowiedni komfort i odpoczynek od zgiełku dużych miast. Apartamenty Szczyrk dopasowane są do potrzeb i wymagań gości, zaś okolica cieszy oko rezerwatami przyrody, zapewnia świeże powietrze oraz aktywny wypoczynek, także dla całej rodziny.