Skip to content Skip to footer

Zakres działań adwokata dla firm

Dla każdej osoby wizyta w sądzie jest stresująca. Wiele osób ma za sobą doświadczenie wezwania do sądu w charakterze świadka. Czasami jednak zdarza się, że trzeba wystąpić jako strona danego postępowania, jako oskarżyciel albo oskarżony.

Trudne sprawy w sądzie

Niektóre sprawy w sądzie są bardzo proste, z góry wiadomo, jak się zakończą. Można powiedzieć, że takie sprawy to tylko formalność. Małżonkowie zgodni co do tego, aby rozwód odbył się bez orzekania o winie, mogą być raczej spokojni o przebieg procesu.

Również większość spraw spadkowych odbywa się w spokojnej atmosferze, ponieważ strony są zgodne co do tego, jak podzielić się majątkiem. Bywa jednak inaczej, kiedy na przykład rodzeństwo nie chce dobrowolnie podzielić się materialnymi dobrami po osobie zmarłej.

Sprawy o alimenty

Sprawy o alimenty są bardzo różne. Nie da się ukryć, że w Polsce wielu ojców ucieka od odpowiedzialności i nie chce płacić alimentów. Powszechny jest ukrywanie swojego dochodu i zatrudnianie się na czarno, aby przypadkiem nie wykazać żadnego dochodu, z którego można ściągnąć alimenty. Takie postępowanie świadczy o dużej nieodpowiedzialności ojca.

Adwokat Poznań z pewnością może pomóc w wielu sprawach dotyczących ściągania alimentów. Adwokat podpowie, na co zwrócić szczególną uwagę podczas przygotowywania się do rozprawy. Trzeba przecież dokładnie policzyć ile kosztuje utrzymanie dziecka. Ważne jest też, czy ojciec zabiega o kontakt z małoletnim.

Błędy medyczne

Oddzielną kategorią spraw sądowych stanowią sprawy, które dotyczą błędów medycznych. Są to sprawy dość skomplikowane, często trwają latami, jednak bywa, że udaje się wywalczyć wysokie odszkodowanie od szpitala bądź lekarza. Adwokat Poznań może pomóc poszkodowanemu i pokierować daną sprawą tak, aby trwała ona jak najkrócej i aby szanse na zwycięstwo były jak największe.

Kiedyś panowało przekonanie, że lekarze w Polsce są bezkarni. Dzisiaj jednak lekarze starają się wykonywać swoją pracę jak najlepiej, ponieważ wiedzą, że pacjenci mają prawo do poszukiwania sprawiedliwości na sali sądowej. Błędy zdarzają się w każdym zawodzie, jednak błędy medyczne mają ogromne konsekwencje, łącznie z utratą ludzkiego życia. Nic jednak dziwnego, że pacjenci oczekują sprawiedliwości po błędzie lekarza.