Skip to content Skip to footer

Zakup kalendarzy książkowych

Kalendarze książkowe towarzyszą nam niemal każdego dnia: w pracy i w domu. Choć planowanie spotkań, prac i zadań w dużej mierze przeniosło się do telefonu czy tabletu wciąż bardzo wiele osób nie wyobraża sobie wyjazdu w delegację bez swojego osobistego kalendarza książkowego.

Charakterystyka kalendarzy książkowych

Kalendarze książkowe wyglądem przypominają zwykłą książkę. W zależności od rodzaju kalendarza wewnątrz znajdziemy poszczególne dni w roku z podziałem na godziny co znacząco ułatwi nam zapisywanie wszystkich ważnych spotkań, wizyt lekarskich, przypomnień, uwag czy tzw. deadline’ów. Jeśli nasz grafik jest bardzo napięty, a spotkań i rzeczy do wykonania mnóstwo warto wówczas wybrać kalendarz, którego jedna strona jest jednym pełnym dniem. Jeśli zaś nasz dzień roboczy nie obfituje obficie w różne wydarzenia wówczas zupełnie wystarczający będzie kalendarz, w którym na jednej stronie znajdą się dwa dni.

Rodzaje kalendarzy książkowych

Producent kalendarzy książkowych zadbał o to, by produkty tej kategorii dostępne były w różnych przedziałach cenowych, co ma związek oczywiście z jakością ich wykonania. Menadżerowie bardzo często posługują się skórzanymi kalendarzami książkowymi, które dodatkowo są spersonalizowane specjalnym wytłoczeniem. Spora grupa osób wybiera jednak tańsze kalendarze, które, choć nie mają spektakularnej okładki, są niezwykle estetycznie wykonane i przyciągają uwagę. Warto też zwrócić uwagę na jakość i gramaturę papieru, zwłaszcza jeśli kalendarz ma być upominkiem dla bliskiej osoby lub ważnego partnera biznesowego.

Gdzie kupić kalendarz książkowy?

Producent kalendarzy książkowych to najczęściej duża drukarnia z bogatym doświadczeniem introligatorskim. Zdecydowanie takie miejsca należy wybierać, aby mieć pewność, że kalendarz książkowy został wykonany z należytą starannością i będzie nam służył przez okrągły rok.Jeśli zamawiamy kalendarze skórzane wówczas warto poprosić producenta o próbkę materiału, ponieważ niestety zdarza się tak, że prezentowany kalendarz na zdjęciach znacząco odbiega od tego oryginalnego. Dlatego jeśli zamawiamy większą ilość kalendarzy – zadbajmy o to, by wcześniej trafiła do nas reprezentacyjna próbka takiego produktu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Ateko.pl.